Με μια γλυκιά και δροσιστική έκπληξη, οι μαθητές και μαθήτριες του Γυμνασίου μας ολοκλήρωσαν την περίοδο των εξετάσεων. Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων αποφάσισε να γιορτάσει το τέλος αυτής της απαιτητικής περιόδου με έναν ιδιαίτερο τρόπο, προσφέροντας παγωτά σε όλους τους μαθητές και τους καθηγητές του σχολείου.

Η πρωτοβουλία αυτή ήταν μια ευγενική κίνηση που αναγνώριζε τις προσπάθειες και την αφοσίωση των μαθητών/τριών καθ’ όλη τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς. Η ανταπόκριση ήταν ενθουσιώδης. Τα χαμόγελα και οι ευχαριστίες μικρών και μεγάλων έδειξαν πόσο σημαντική ήταν αυτή η χειρονομία.

Ευχαριστούμε θερμά τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για την όμορφη αυτή πρωτοβουλία. Ευχόμαστε σε όλους τους μαθητές και μαθήτριες καλό καλοκαίρι, γεμάτο ξεκούραση και όμορφες στιγμές!